EN

Construct brändi liimpuittooted ja liimpuidu tootmisprotsess ja tarneahel on kontrollitud ja sertifitseeritud MPA Stuttgart Otto-Graf-Instituudi poolt.

Tootmine:  Vastavalt EN 14080 / DIN 1052
Sorteerimine: Vastavalt EN 14081 / DIN 4074
Sõrmjätkamine: Vastavalt EN 14080:2013 / DIN 68140-1
Liimimine: Vastavalt EN 14080:2013
Sisemine kvaliteedikontroll: Vastavalt EN 14080:2013 / DIN 1052-1

 

Palmako kuulub ka organisatsiooni Studiengemeinschaft Holzleimbau e.V.

CE

Palmako AS tõendab, et tema toodetud  liimpuittooted vastavad Euroopa Majanduspiirkonna keskkonnakaitse-, tervise- ja ohutusnõuetele. Liimpuittoodete vastavust CE nõuetele tõendab MPA Stuttgart Otto-Graf-Institute väljastatud sertifikaat nr 0672-CPR-0465.

FSC

Alates 2004. aastast on ettevõttel FSC®-sertifikaat ning annab seeläbi oma panuse metsade säästlikku majandamisse. FSC®-puidust tooteid pakutakse kliendi soovi korral ja suuremate tellimuste puhul. Tooted, mis on valmistatud FSC®-puidust, on tootekataloogides märgistatud FSC®-logoga.

Palmako AS-il on põhimõtted ebaseadusliku ja kahtlast päritolu puidu käsitlemise vältimiseks:

AS Palmako väldib FSC® poliitika rakendamisel sellise puidu kasutamist, mis on ebaseaduslikult langetatud; mis on pärit geneetiliselt muundatud puudest; mis on pärit piirkondadest, kus rikutakse traditsioonilisi või tsiviilõigusi ning puitu, mis on sertifitseerimata kõrge kaitsealuse väärtusega põlismetsadest, nagu on kirjeldatud käesolevas FSC® PBC poliitikas.

Palmako AS-is on kindlaks määratud kontaktisik, kes vastutab käesoleva poliitika rakendamise eest. Palmako ostujuhi poole võib pöörduda selle poliitika mistahes aspekti selgitamiseks. Käesolev poliitika on avalik ja kättesaadav ükskõik kellele, kes selleks soovi avaldab. Ostujuht on meeleldi valmis selgitama selle poliitika tausta kõigile huvitatud osapooltele.

Kui Palmako AS saab kolmandate osapoolte kaudu kindlaid tõendeid, et ükskõik milline varustaja varustab neid ebaseadusliku või kahtlast päritolu puiduga, rakenduvad kohe vajalikud meetmed. Näiteks võidakse peatada sellistelt allikatelt tehtavad ostud; algatatakse tegevused, et selgitada tarnijale Palmako AS poliitikat ja vältida tulevikus samalaadseid juhtumeid.

Palmako AS julgustab endaga ühendust võtma kõiki neid, kes on teada saanud, et neile tarnitud puit on ebaseaduslik või pärit mitteaktsepteeritud allikatest. Palmako AS on võtnud endale kohustuse pöörata tähelepanu kõigile väidetele, mis on piisava tõendusmaterjaliga varustatud.