Seadmed

Palmako alustas liimpuidu tootmisega 2007. aastal. Tootmisüksuse pindala on 7500 m2, millest 2/3 on tootmise all.

2015. aastal soetas Palmako Hundegger K2i töötlemiskeskuse, mis võimaldab töödelda talasid kliendi jooniste järgi. Sellel masinal saab töödelda kõiki Palmakos toodetud liimpuidu ristlõikeid.

Ettevõtte üks suurim investeering viimaste aastate jooksul on uue liimpuidu tootmisliini paigaldamine ja tootmishalli laiendamine. Palmako investeeris sellesse projekti 7,5 miljonit eurot ning kahe miljoni euro ulatuses saadakse toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

See kohandatud liin muudab tootmisliini logistiliselt terviklikuks, kogu tootmisprotsess kulgeb kiiremini ja paindlikumalt ning liimpuitu saab toota uutes, suuremates mõõtmetes. Kogu protsessi optimeerib ja kontrollib spetsiaalne arvutitarkvara, mis aitab minimeerida ladustamisest ja siselogistikast põhjustatud kadusid. 

Uus tehnoloogia liimpuidu tootmiseks võeti kasutusele 2018. aasta juuni alguses. Esimeses etapis jõudsid Kavastusse 17 koormat seadmeid. Esimesed mähitud ja pakendatud talad tulid tootmisliinilt 2018. aasta novembris. 

Uuel liinil kasutatakse selliseid masinad nagu Rexi höövelpingid, Greconi sõrmjätkupink, Kallesoe kõrgsageduslik press, Minda liinid ja tänapäevane väljastusala.